Zahradní houpačky zútulňují naše zahrady už pěknou řádku let.

Možná si ještě vzpomenete na ten pocit, kdy jste se poprvé usadili na zahradní houpačku. Představy o vašem zahradním posezení se povznesly na vyšší, doslova vzdušnou úroveň. A přitom pohodlí, které si na zahradě můžete udělat, už v dnešní době pomalu nezná hranic.

 

Na čem všem se dnes můžete v zahradě pohupovat?

Mrkněte na těchto 7 typů zahradních houpaček. Co myslíte, ve které by se vám lebedilo nejlépe?

1. Klasická zahradní houpačka

Dneska už klasika, která ale stále neomrzela. Pohodlné sezení pro více osob a praktická stříška – to jsou hlavní lákadla klasických zahradních houpaček. Můžete sehnat spoustu krásných modelů na kovové i dřevěné konstrukci.

Tato zahradní houpačka od firmy Happy Green – Elena unese až 260 kilo. A nemusíte se bát ani návštěvy tlustého strýce 🙂

Zahradní houpačka Happy Green Elena

Pokud se bavíme o zahradních houpačkách, většině lidí se nejprve vybaví právě tento typ houpačky. Přitom výběr houpaček jako dělaných k pořádné – a nejen zahradní – relaxaci je docela široký.

V čem dalším si posedět?

2. Závěsné houpací křeslo vajíčko

Klasickým zahradním houpačkám značně šlapou na paty závěsná houpací křesla. Především pak ta ratanová ve tvaru vajíčka, eventuálně kruhu.

závěsná houpačka barcelona hnědá

Takové závěsné houpací křeslo dodá vaší zahradě působivý až luxusní vzhled. Navíc se v něm skvěle uvolníte jak fyzicky, tak psychicky. Ideální k četbě nebo prostě k relaxaci.

3. Látkové závěsné houpací křeslo

Také textilní závěsné houpací křeslo vám nabídne skvělý prostor k relaxaci. Jeho výhodou je řádově nižší cena než u dřevěných či ratanových křesel a také dobrá přenositelnost. Můžete jej s sebou přibalit na výlet i dovolenou.

žena v látkovém závěsném křesle na stromě

Látková závěsná houpací křesla se dělají v různých velikostech i ve speciálních variantách. Například křesla s područkami, na které si můžete položit ruce pro ještě větší pohodlí.

4. Houpací sítě

Přestože zabere poněkud více místa a uchytit ji také nemůžete všude, houpací síť je populární stále. Užije si v ní totiž zábavu celá rodina.

Hlavně děti v ní rády dovádějí. Máte-li houpací síť bez rozporové tyče, síť vás obejme a můžete se v ní krásně schovat před světem. Naopak u houpací sítě s rozporovou tyčí můžete relaxovat a přitom po očku sledovat okolní dění.

matka se synem na houpací síti Brasilia Apple

Pokud vás radovánky v houpací síti lákají, ale nemáte pro ni v zahradě vhodné místo, nezoufejte. Nejprve zkuste zapojit fantazii. Možná by se síť dala přece jen umístit na terasu, někdo ji má dokonce v rohu místnosti. Existují k tomu speciální uchycovací prvky.

Komu se nehodí ani to, může ještě sáhnout po houpací síti přímo na stojanu.

5. Závěsné houpací lehátko

Závěsné houpací lehátko je ideální třeba k bazénu. Skvěle si v něm odpočinete s knížkou v ruce nebo se sklenkou něčeho dobrého.

muž se otáčí na závěsném houpacím lehátku Vivere Original Dream Chair

Velmi dobře se v něm taky podřimuje. Závěsné lehátko je velmi pohodlné a vhodné i k delšímu odpočinku. Více o tomto pohodlném zahradním společníkovi si můžete přečíst v recenzi závěsného houpacího lehátka Vivere zde.

6. Zahradní houpací postel

Postel, která se jemně houpe, zatímco vy příjemně oddychujete na čerstvém vzduchu. Taková je zahradní houpací postel od společnosti Vivere pro dvě osoby.

Zahradní houpací postel Vivere Sienna

Postel je navržená ve velmi moderním designu. Je zhotovená z odolných materiálů, takže se o ní nemusíte za špatného počasí strachovat. A bát se nemusíte ani dotěrných slunečních paprsků. Ochrání vás před nimi stylový baldachýn.

7. Relaxační závěsná křesla

V podstatě každé závěsné křeslo je zároveň relaxační. Vyplývá to z uklidňujícího efektu, kterým na naše tělo a mysl houpaní působí. Relaxační efekt se většina výrobců snaží znásobit využitím měkkého a pohodlného polstrování. Někteří také pomocí designu křesla, které pak k relaxaci vybízí už pouhým pohledem na něj.

Kromě toho však vznikají i speciálně upravená relaxační závěsná křesla. Ta kombinují obecně uklidňující efekt houpání s nějakou relaxační nebo zdravotní metodou.

Podobná křesla vznikají většinou v rukách designérů, kteří je vytvářejí na zakázku nebo v limitovaných edicích. Z dílny šikovné české designéry pochází i toto relaxační závěsné křeslo Swingy, naplněné masážními míčky.

Závěsné houpací křeslo Swingy od Lindy VrňákovéKterá z houpaček ve vás vzbudila chuť k pořádné relaxaci?

Zavřete oči a představte si sami sebe v měkoučké oáze klidu. Skvělý pocit uvolnění přitom můžete zažívat klidně každý večer.

Vychutnejte si jej na vlastní kůži.

 

 

7 typů zahradních houpaček. Ve které byste relaxovali nejraději?
4.5 (90%) 2 votes