Závěsné houpací lehátko je skvělým kompromisem mezi závěsným houpacím křeslem a klasickým zahradním lehátkem.

Můžete na něm pohodlně ležet s nataženýma nohama, číst si knížku nebo pracovat na notebooku. Protože se na něm můžete houpat i točit, nepřijdete ani o uklidňující efekt, který houpání vašemu tělu a mysli přináší. A navíc se na něm můžete i opalovat poté, co vyskočíte z vašeho bazénku.

Všechny tyto benefity najednou vám zajistí právě a jen závěsné houpací lehátko.

Má taky nějaké nevýhody? Přečtěte si následující recenzi závěsného houpacího lehátka Vivere Original Dream Chair a zjistěte, zda je tím správním společníkem zrovna pro vás.

Co je to závěsné houpací lehátko?

Na trhu se zahradním a relaxačním nábytkem je dnes opravdu z čeho vybírat. Hemží se to tam všelijakými závěsnými křesly, houpačkami a vůbec důmyslnými produkty.

Proto musíte nejprve vědět, co vlastně máte v úmyslu si pořídit a čím se takové závěsné houpací lehátko oproti ostatním produktům na trhu vyznačuje.

muž se otáčí na závěsném houpacím lehátku Vivere Original Dream Chair

Pokud zjistíte, že závěsné houpací lehátko je přesně to pravé pro vás, ověřte si, že to, co kupujete (ať už to bude pojmenované jakkoli) má ty stejné vlastnosti, které jsou pro závěsná houpací lehátka typická a dostanete tedy přesně to, co chcete.

Pozor na levné napodobeniny

Aby se jednalo o závěsné houpací lehátko, musí vždy zároveň platit, že je:

 • houpací: obyčejné lehátko je statické, tedy neustále stojí na místě. Můžete na něm ležet a opalovat se, ale houpat se nemůžete. Proč by vám to mělo být líto, když už jste přece dávno dospělí? Protože houpání má blahodárný vliv pro naše tělo a mysl, skvěle uklidňuje a pomáhá nám zrelaxovat. Proto jsou závěsné houpačky tak populární, nejde jen o nějaký současný módní výstřelek,
 • to lehátko: můžete se tedy na něj pořádně natáhnout, nemusíte se nijak krčit jako třeba v závěsných houpacích křeslech,
 • závěsné: díky tomu, že jste zavěšeni ve vzduchu, necítíte se jako na nějaké pouťové houpací atrakci, ale zažíváte příjemný pocit jako na obláčku,
 • odolné: závěsné houpací lehátko pro tyto účely musí mít kvalitní a robustní konstrukci. Nezapomeňte, že v Číně vám vyrobí cokoliv. Proto hlavně pozor na napodobeniny. Vypadají téměř identicky jako lehátka Vivere, ale jsou oproti nim podezřele „zlevněná“.

Proč si to vše před nákupem pořádně ověřit?

Na trhu nejsou jen nekvalitní napodobeniny, ale také spousta podobných produktů. Sama společnost Vivere vyrábí v takřka identickém designu také další zahradní nábytek:

 • otočná lehátka, na kterých se můžete otáčet okolo své osy jako na kolotoči, až se vám zatočí hlava. Otočná lehátka ale nejsou závěsná, ani houpací,
 • zahradní pohovky: pohovky Vivere jsou na první pohled skoro k nerozeznání od závěsných lehátek (viz následující obrázek), jsou ze stejných materiálů a stejně pohodlné a navíc levnější. Ale nejsou ani závěsné ani houpací.

pohovka Vivere Original Dream Lounger Cherry Red

Teď už znáte hlavní znaky závěsných houpacích lehátek. Podívejme se ale na lehátko Vivere Original Dream Chair podrobněji.

Závěsné houpací lehátko Vivere Original Dream Chair

Na následujícím obrázku si můžete prohlédnout, které vlastnosti na lehátku Vivere Original Dream Chair vyzdvihuje sám výrobce.

4 vlastnosti závěsného houpacího lehátka Vivere Original Dream Chair

A jak bychom to zhodnotili my?

Robustní ocelová konstrukce zajistí vaši bezpečnost

Závěsné houpací lehátko obdržíte už spolu se stojanem. Konstrukce je zhotovená z oceli. Ocelová konstrukce je výbornou volbou pro nábytek určený na venkovní použití, patří totiž mezi nejodolnější materiály.

Konstrukce je také velmi robustní se základnou na čtyřech nohách, což je důležité pro vaši stabilitu při houpání.

ocelová konstrukce lehátka Vivere Original Dream Chair

Má to jeden drobný mínus: robustní konstrukce je dost těžká. Sestavené lehátko celkově váží okolo 40 kilo. Takže při jeho přemisťováni z jednoho koutu zahrady do druhého se v horkém letním dnu můžete trochu zapotit. Hlavně se ale připravte na to, že krabice, ve které lehátko obdržíte, bude pořádně těžká. A zatímco sestavené lehátko můžete chytit za některou z tyčí a prostě táhnout nebo sunout, s hranatou krabicí se vám bude manipulovat podstatně hůř.

Myslete na to dopředu a nechte si lehátko dovézt až domů nebo se pro něj vypravte raději s pomocníkem.

Měkké polstrování přinese pohodlí

Závěsné houpací lehátko Vivere Original Dreach Chair je k dostání v několika barevných variantách podle barvy polstrování:

Barva Označení v názvu produktu
zelená Green Apple
tyrkysová Turquoise
červená Cherry Red
písková Sand Dune

Polstrování je vyrobené z UV odolného a rychleschnoucího polyesteru. Díky tomu pár dešťových kapek nebo voda z bazénku rychle uschnou.

Rychleschnoucí ale neznamená voděodolný. Pokud lehátko promokne, nasákne se vodou a i za příznivého počasí bude nějakou dobu trvat, než opět vyschne. Pokud tedy vidíte, že přichází déšť, raději polstrování odepněte a schovejte pod střechu. Alespoň pak budete moct na lehátko ihned, jakmile opět vykoukne sluníčko.

Matrace je silná 5 centimetrů, měkká a velmi pohodlná. Díky připevněnému polštářku bude vaše hlava podepřená, což oceníte při četbě i dobré odpolední siestě.

Jelikož je polštářek připevněný napevno, pro menší postavy bude zkrátka příliš vysoko a nedosáhnou na něj. Polstrování je ale celkově tak pohodlné, že vás to nemusí příliš mrzet. Budete si hovět.

Schovejte si knížku do příjemného stínu pod slunečník

Součástí lehátka je taky šestiramenný slunečník. Schovat si pod něj můžete nejen hlavu a ramena, ale třeba i knížku, čtečku i tablet. Slunečník je snadno odmontovatelný (viz obrázek), takže pokud byste přece jen rádi více slunce, během chvilky máte slunečník sundaný.

montáž slunečníku na lehátko Vivere Original Dream Chair

Slunečník je skvělá designová vychytávka a dodává produktům Vivere jedinečný vzhled.

Radím ale na něj ohledně zastínění tolik nespoléhat. Není to ani tak slunečník jako spíše větší deštníček. Můžete s ním otáčet doprava a doleva, ale ne jej naklánět do různých úhlů.

Pokud je slunce přímo nad lehátkem, pak zakryje vaši hlavu, krk a ramena. Pokud však bude slunce svítit pod jiným úhlem, nebude deštník dostačovat. Abyste vždy docílili maximálního zastínění hlavy, budete muset lehátko občas posunout, nebo využít jiných stínících prvků: skutečného slunečníku, stínu od budovy nebo stromu.

Jak se vám bude závěsné lehátko používat

Závěsná houpací lehátka společnosti Vivere vznikla s ideou:

So comfortable you’ll wonder if you’re dreaming.

V překladu do češtiny to znamená, že má jít o produkt tak pohodlný, že se vám bude zdát, že sníte. A tento záměr se myslím skutečně vydařil. Celková pohodlnost je největším benefitem tohoto závěsného lehátka.

Omezení lehátka

Jako každý závěsný produkt, má i lehátko Vivere určitá omezení, viz následující tabulka:

Velikost lůžka 188 x 76 cm
Nosnost 120 kg

Lehátko je tedy vhodné pouze pro 1 dospělého člověka (nebo například 1 člověka a psa nebo dvě děti). Díky jeho pohodlnosti se tak lehátko může stávat i zdrojem sváru v rodině – každý na něm bude chtít relaxovat. Kdo si to může dovolit, zvolí pak obvykle řešení jako na následujícím obrázku:

dvě tyrkysová lehátka Vivere a na nich leží lidé

Dalším omezením je pak zaujímaná pozice. Dospělý člověk na tomto lehátku vždy bude ležet s nadzvednutou horní částí zad anebo s nahoru pokrčenýma nohama v případě, že si lehne na břicho.

To, že se lehátko nedá polohovat, může pro někoho představovat jistou nevýhodu. Troufám si ale říct, že většinou vám to nijak vadit nebude. Lehátko je navržené tak, aby bylo ideální pro četbu či popíjení drinku u bazénu a taky k lenošení a relaxaci. Ke všem těmto aktivitám je lehátko skvěle uzpůsobeno. Co vám může chybět, bude plocha na odkládání nápojů. Hodí se tak mít vedle lehátka něco jako malý stoleček.

Výhodou závěsného houpacího lehátka oproti jiným produktům na trhu (například oproti závěsným houpacím křeslům) je větší plocha k relaxaci. Nejste omezení na pozice se skrčenýma či ohnutýma nohama a přece jen se daleko více natáhnete. Navíc díky jemně houpavému pohybu se klidně může stávat, že brzy po usednutí na vás přijde příjemná dřímota.

Pokud jemné pohupování nebude vaší hravé náladě stačit, pomocí svých noh se můžete rozhoupat i daleko víc.

Co byste ještě měli vědět

Ačkoli je lehátko navržené hlavně k příjemnému venkovnímu odpočinku, neznamená to, že do bytu by se nehodilo. Naopak, bude se báječně hodit i ke sledování televizoru nebo čtení knížky. Ovšem pozor. Lehátko je poněkud rozměrné – zaujímá docela hodně místa v prostoru. Počítejte tedy s více potřebným místem, a to samozřejmě platí i pro umístění na zahrádce i terase.

Obecně u závěsných houpacích produktů platí, že někdy může nasedání a sesedání činit problémy, hlavně u starších a hůře pohyblivých lidí.

Lehátko Vivere je navržené tak, aby se na něj dalo pohodlně nasedat i sesedat z něj. Osvojit si nejlepší styl nasedání a sesedání může někomu chvilku trvat. Pokud je to zrovna váš případ, nedejte hned na první dojem a zkoušejte si najít pro sebe ten správný styl. Hodně totiž dělá cvik. Často se to stačí jen naučit a hurá relaxovat.

Tip: Zkuste ke každé noze lehátka umístit malé solární světýlko. Uvidíte, jak vaše večerní relaxace dostane kouzlo. Ideální chvilka po náročném dni v práci.

Zvládnete jej sestavit i sami?

Sestavení lehátka by prý mělo být snadné. Ovšem zkušenosti uživatelů se velmi různí. Někdo neměl se sestavením žádný problém, někdo byl zmatený hlavně kvůli návodu.

Když budete náhodou při sestavování tápat, vyplatí se spíš nechat se vést intuicí. Dovtípit se, co kam patří a jak to tam přidělat je lepší strategie než zkoumat zaklínadla v návodu.

všechny díly závěsného lehátka Vivere Original Dream Chair

Vše potřebné k montáži najdete už v balení. Jednotlivé díly se připojují otáčením koleček, zasunutím jednoho dílu do druhého, utahováním matiček a podobnými jednoduchými úkony.

Celkově lze o sestavení říct, že není náročné – zvládne jej klidně i samotná žena. Pokud však budete mít pomocníka, půjde vám to o dost lépe a rychleji.

Shrnutí: plusy a minusy
 • polstrování je měkké, rychleschnoucí a odolné povětrnostním vlivům
 • robustní a odolná konstrukce v ceně produktu
 • stabilita díky 4 nohám
 • dostatečně široké a dlouhé i pro větší postavy
 • intuitivní sestavení i jedním člověkem
 • lehátko je velmi pohodlné i pro velmi dlouhé sezení
 • ideální pro čtení díky polštářku podpírajícímu hlavu a deštníku, který knihu zastíní
 • lehátko i krabice, ve které jej dostanete, jsou poměrně těžké
 • lehátko není polohovatelné
 • není 100% voděodolné a plachta na zakrytí není přibalená
 • zastínění není vždy spolehlivé, protože slunečník se nedá naklánět do různých úhlů
 • nemá plochu k odkládání nápojů

Tak teď už víte, co čekat od závěsného houpacího lehátka Vivere.

Vlastní zkušenost ovšem nic nenahradí – zažijte se závěsným lehátkem svá vlastní dobrodružství.

 

Závěsné houpací lehátko Vivere – jak dopadlo v naší recenzi?
4.5 (90%) 4 votes