Závěsné látkové křeslo – to je houpačka, která vám zpříjemní každý váš den. Stačí se do ní na chvíli usadit a nechat se unášet jemným pohupováním.

 

Různých typů závěsných houpaček je dnes na trhu spousta. Proč si zvolit právě textilní závěsnou houpačku?

Tohle je 7 důvodů, proč si zamilujete zrovna závěsné látkové houpací křeslo.

1. Skvěle se v něm uvolníte a zrelaxujete

Houpání má blahodárný vliv na psychiku člověka. Dokáže krásně uvolnit nejen vaše tělo, ale i mysl. Proto vám každá závěsná houpačka bude skvělým společníkem po náročném dni. Platí to tedy i pro textilní závěsná křesla.

I to nejjednodušší závěsné křeslo vás dokáže příjemně uvolnit.

Látkové závěsné křeslo se obvykle skládá z textilní části, pevných provazů a dřevěné rozpěrné tyče. Když do křesla usednete, vytvaruje se v závislosti na délce horní rozpěrné tyče a podle vámi zaujmuté polohy. Křeslo se tak krásně přizpůsobí vaší poloze a tělesným proporcím.

Můžete si ovšem zvolit také látkové křeslo, které si určitý svůj tvar stále zachovává (viz srovnání látkových křesel na následujícím obrázku). Někomu můžou k ještě většímu pohodlí přispět tzv. područky. To jsou dřevěné opěrky, na které si můžete položit ruce.

závěsná látková houpačka dimenza dalian oranžová s limetkou

Různých vychytávek u závěsných látkových houpaček postupně přibývá. Složitější křesla mohou mít také podnožky – plochy na odložení nohou. Nebo si křeslo můžete různě polohovat či dokonce na něm ležet s nohama vzhůru.

2. Křeslo můžete umístit do bytu i na zahradu

Závěsná látková křesla se vyrábějí z bavlny často mixované s polyesterem. Právě kombinace bavlny a polyesteru je nejvhodnějším materiálem pro látkovou houpačku na venkovní použití. Oblíbené je také umístění na balkóně či na terase.

V interiéru si houpačku můžete zavěsit do stropu i na trám v podkroví. K zavěšení vám postačí pouze jediný bod. Pokud ale ani tuto možnost nemáte, houpačku můžete zavěsit na speciální stojan pro závěsné houpačky.

dřevěný stojan na závěsná křesla

3. Snadno je přenesete z místa na místo

Obrovským plusem textilních závěsných houpaček je jejich nízká hmotnost. Váží třeba okolo dvou kilogramů. To skýtá mnoho výhod:

  • Závěsná houpačka samozřejmě může zmoknout. Pokud ale víte, že přichází jen krátký letní deštík, houpačku rychle sbalíte a ukryjete před deštěm. Jak opět vykoukne sluníčko, můžete ji hned znovu zavěsit a hurá do ní.
  • Můžete ji snadno přemisťovat z místa na místo třeba podle toho, jestli zrovna toužíte po sluníčku, nebo chcete raději vyhledat stín ke čtení.
  • Houpačku můžete snadno sbalit a vzít ji s sebou třeba na dovolenou, na chatu či na výlet.

Nové místo pro své křeslo najdete mnohem snadněji než třeba pro houpací síť. Stačí vám totiž jediný kotevní bod nebo třeba jediná větev stromu – jako na obrázku.

závěsné křeslo na stromě u rodinného domku

4. Nezabere vám tolik prostoru

Na rozdíl od houpací sítě vám závěsné křeslo neuloupí tolik cenného prostoru.

To vám přijde vhod nejen, když budete hledat vhodné místo k zavěšení, ale také když budete závěsnou houpačku potřebovat někam složit. Ať už do kufru auta nebo třeba domů na zimu.

Závěsné křeslo je hodně zajímavým prvkem v interiéru a umístit se dá téměř všude. Do obývacího pokoje, ložnice, dětského pokoje, na terasu i balkon.

Někdo si dokonce závěsné křeslo umisťuje do chodby nebo do zárubně dveří. Závěsné křeslo je totiž vhodné i na místa, kde sice vlastně překáží, ale protože je velmi lehké, stačí jej odhrnout jako závěs a projít okolo něj. To by s klasickým křeslem prostě nebylo možné.

Můžete si tak třeba užívat krásný výhled nebo čerstvý vzduch na zápraží.

závěsné houpací křeslo na zápraží

 

5. S křesla údržbou nebudete mít příliš práce

Pokud má vaše závěsné křeslo odnímatelnou horní dřevěnou tyč, můžete jej jednoduše vyprat v pračce na 30°C. Jestliže máte zrovna typ houpačky, kde se dřevěná část nedá od textilní oddělit, tak to kapánek složitější bude. Pomůže vám ruční čištění kartáčkem a jemný čistící prostředek. Křeslo jimi očistěte buď venku na trávě nebo třeba ve vaně.

Pokud se ale na křesle žádné velké nečistoty nenacházejí, bude prostě stačit jej opláchnout ve vaně s teplou vodou.

6. Tuhle houpačku si zamiluje celá rodina

Látková závěsná křesla mají i přes svoji lehkost vysokou nosnost.

Čím větší rozměry křesla si vyberete, tím větší člověk se do něj vejde. A i když dětem a drobným ženám by klidně stačilo menší křeslo široké do 100 cm, větší křesla jsou stejně obvykle pohodlnější.

Pokud tak nechcete křeslo kupovat pro konkrétní osobu nebo neplánujete pořídit křesel více, volte velikost podle nejtěžšího a největšího člena rodiny. Křeslo si užijete všichni.

pes spí v látkovém závěsném křesle

7. Nákup nezničí vaši peněženku

Možná ten nejsilnější argument na konec.

Látkové závěsné houpačky jsou ze všech závěsných houpacích křesel ty nejlevnější. Dají se totiž pořídit  už od 350 Kč. Většina kvalitních látkových křesel pak stojí okolo tisíce až dvou tisíc korun. I tak je to opravdu výrazný cenový rozdíl oproti třeba ratanovým závěsným houpačkám, kde se ceny pohybují okolo 5 až 10 tisíci korun.

Pokud se o slastné pocity houpání nechcete ochudit, ale finance teď pro vás hrají důležitou roli, nečekejte na další sezónu, ale zvolte si látkovou závěsnou houpačku – za málo peněz, hodně slastného houpání.

 

 

Závěsná látková houpačka – tohle je 7 důvodů, proč ji budete milovat
3.6 (71.43%) 7 votes