Nestíhám. Čas tak rychle letí.

Je to jen mnou nebo zkrátka tou dnešní uspěchanou dobou? Obojím? Sotva se za celý týden zastavím, a když se mi náhodou podaří ukrást chvilku sama pro sebe, stejně nedokážu vypnout.

V hlavě se mi víří myšlenky z celého dne i na to, co všechno bych ještě měla udělat.

Zřejmě patřím k těm, kteří neumí doopravdy odpočívat.

Jak z toho ven?

 

Zkoušela jsem různé triky. Vypnout mobil, „vyhnat“ rodinu ven, naložit se do vany s teplou vodou. Všechno to mělo pozitivní efekt, ale nic z toho mi nedokázalo kompletně vyčistit hlavu.

Může pomoct relaxační křeslo?

Dost dlouho jsem to nechávala plynout. Až jednou jsem se dozvěděla o relaxačním designu. Relaxační design spočívá v návrhu takových kousků nábytku, které pomáhají lidem odpočívat navzdory dnešní uspěchané době.

Fajn, říkám si. Ale proč by to mělo být lepší než vana teplé vody?

Možná, že to není lepší. Možná, že je to podobné. Příjemný kousek nábytku vám umožní relaxovat v obýváku nebo se skvěle uvolnit na terase. A to určitě není k zahození.

Závěsné křeslo Swingy In Mystic tyrkysové

Mohlo by to ale vyřešit i můj problém? Tedy to, že prostě neumím začít doopravdy odpočívat jen proto, že se pohodlně usadím do relaxačního křesla a zavřu oči?

Nebyla jsem o tom úplně přesvědčená. Čas plynul (jak jinak, než rychle), a pak se to stalo.

Více méně náhodou jsem objevila rozhovor s mladou českou designérkou, autorkou značky LIV design. Zmiňovala svoji potíž, a sice to, že zřejmě nedokáže vydržet v klidu. Přestože sama cítí nedostatek odpočinku.

Přesně jako já, pomyslela jsem si.

Závěsné křeslo Swingy In – relaxace s přidanou hodnotou

Jenže když má takové pocity designérka, má v rukou i větší moc něco s tím udělat. Zapojit svůj talent a kreativitu a umně se s tím popasovat.

A přesně takhle vzniklo závěsné houpací křeslo Swingy In.

Závěsné houpací křeslo Swingy od Lindy VrňákovéOdpočíváte a zároveň se díky pohupování tak trochu hýbete. To je příjemný benefit pro ty z nás, kteří se neumí pořádně zastavit.

Tajemstvím křesla Swingy In jsou míčky

Ale to není hlavní předností houpačky Swingy In. Tou jsou totiž masážní míčky, kterými je houpačka naplněná. A nejsou to žádné obyčejné míčky. Jedná se o certifikované masážní míčky užívané ve zdravotní metodě míčkování.

Závěsné houpací křeslo Swingy In tak dokáže ulevit unavenému tělu, zvýšit celkovou kondici a zlepšit kvalitu života.

houpání na zahradě v závěsném křesle swingy in

A není to žádná nadsázka. Vždyť míčkování – tedy masáž PUR-pěnovými míčky pomáhá astmatikům, ortopedickým i neurologickým pacientům, využívá se ve fyzioterapii. A jak to přesně funguje? Při masáží pěnovým míčkem dochází ke kompresi akupresurních bodů, díky čemuž se vám uvolní a protahují svaly.

Křeslo naplněné těmito speciálními míčky tak dopomůže k celkovému uvolnění, tedy nejen těla, ale i mysli.

Je důležité zdůraznit, že použité míčky nejsou jen tak ledajaké. Jsou certifikované a vysoustružené ze speciální PUR pěny. PUR pěna navrací tvar a vydrží dlouhodobější zátěž. Je to úplně něco jiného než obyčejný molitan. Ten nedokáže ani udržet tvar a prosedí se. Molitan by takový relaxační efekty nikdy nemohl přinést.

Používané míčky vidíte zde na obrázku. Jsou to ty dva menší – modrý a žlutý.

masážní míčky z PUR pěny

Žlutý míček je vyrobený z té nejkvalitnější pěny. Přesně z té, která se původně využívala pouze ve zdravotnictví k metodě „míčkování“. Modrý míček je pak speciálně vyrobený pro křeslo swingy. Vkládá se pod hlavu, do krajů křesla a pod nohy. Zatímco tvrdé žluté míčky skvěle působí na sedací části a pod páteří, měkčí modré míčky zaručí, aby nikde nic netlačilo a relaxace tak byla maximálně pohodlná.

Křeslo Swingy In není přímo navržené k odpočinku u televize nebo ke čtení. Tedy ne, že by nebylo příjemné jej i takto využít. Ale jeho skutečný potenciál je právě v tom, že napomůže k opravdovému odpočinku – kdy člověk nedělá nic, jen vnímá, jak se tělo uvolňuje.

Přitom jde o mimořádně stylový kousek nábytku. Šikovně kombinuje relaxační design s oblíbeným severským stylem nábytku a hlavně poctivou ruční výrobu.

Materiály, které vás podrží

Materiály pocházejí většinou od 10 různých dodavatelů a vybrat ty nejkvalitnější materiály a ty nejspolehlivější dodavatele byla pořádně zdlouhavá práce.

Každá část křesla musí plnit svou funkci na 100 %. Tak například potahový materiál z polyesteru:

potahová látka křesla Swingy In tyrkysová

Látka musí být skutečně odolná, aby vydržela zátěž a bodové prošívání. Zároveň ale musí být příjemná na dotyk, ale také se snadno udržovat. Proto je navíc ošetřená technologií Aqua Clean. Díky této technologii se vám bude křeslo snadněji čistit, i když vám jej třeba pokreslí děti. Zajistí ale také vysokou odolnost proti oděru i vysokou barevnou stálost.

A tak bych mohla popsat i vlastnosti použitého bukového dřeva, bavlněných lan, přírodní kůže a ostatních materiálů.

Jak náročné je vyrobit jedno křeslo Swingy In?

Ale hlavní myšlenkou je zdůraznit princip, na základě kterého křeslo vzniká. A tím principem je především preciznost ve všech fázích výroby křesla Swingy In.

bavlněná lana křesla Swingy In

Ruční výroba je to, co dodává závěsnému křeslu Swingy In tak mimořádnou hodnotu. Pokud jsou všechny materiály pro výrobu na skladě, trvá jedno křeslo vyrobit asi tři dny nepřerušované práce. Na vše přitom dohlíží sama autorka, takže hotové křeslo splňuje ty nejpřísnější požadavky na kvalitu.

Jestli máte stejně jako já pocit, že čas letí rychleji, než byste si přáli a občas se vám nedaří zastavit, na chvíli vypnout a nabrat pořádnou dávku nové energie, dejte šanci křeslu Swingy In.

Život je příliš krátký na to, aby nám jen protekl mezi prsty.

 

Závěsné křeslo Swingy In – jak mi změnilo život
3.7 (73.16%) 38 votes